Marius Marin, elogiat de presa din Italia! Fotbalistul român a marcat un super gol pentru Pisa!

Internaționalul român de la Pisa, Marius Marin, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia Catanzaro, în etapa a 35-a din liga a doua din Italia.

Marius Marin, golul egalării

De la un 0-2 al oaspețiilor, goluri marcate de Pontisso în minutul 1 şi Ambrosino în minutul 63,formaţia gazdă a reușit să micșoreze din diferenţă prin Moreo în minutul 74, iar Marius Marin al Pisei a stabilit scorul final în minutul 81.

Echipa mijlocaşului român ocupă locul 8 în clasamentul din Serie B, în timp ce echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăila, Parma, este ocupanta primului loc cu 70 de puncte.

Acesta joacă la Pisa încă din 2018, de pe pe vremea când echipa era în a treia divizie italiană. Marius Marin este cotat la 1,6 milioane de euro, iar în 30 de meciuri pentru Pisa în acest sezon din Serie B, fotbalistul român a reușit să marcheze doar de două ori și a oferit două pase decisive.

George Pușcaș se operează înainte de EURO 2024

George Pușcaș atacantul naționalei României și al italienilor de la Bari, este suspect de fractură de mână.

Conform AS.ro, George Pușcaș se va opera, în cele din urmă, la mână, în această săptămână. Intervenția chirurgicală nu îi va pune în pericol prezența la EURO 2024, atacantul urmând să fie indisponibil pentru o scurtă perioadă de timp.