Manchester United şi Liverpool au oferit un adevărat thriller pe „Old Trafford”. Golul din minutul 121 a declanşat nebunia

Manchester United – Liverpool a fost un meci „nebun”, duminică, în sferturile Cupei Angliei. Au câştigat „diavolii roşii” cu 4-3, dar golul victoriei a venit în minutul 121.

Desfăşurarea scorului a fost una halucinantă. Gazdele au marcat primele, prin McTominay, însă Liverpool a întors rezultatul până la pauză, după golurile lui MacAllister și Salah.

Apoi, Antony a marcat pentru United minutul 87 şi a trimis meciul în prelungiri.

Nebunie în reprizele de prelungiri

Ce a urmat în cele două reprize de câte 15 minute a fost o adevărată nebunie. Elliott a dus-o din nou pe Liverpool în avantaj, în minutul 105, dar Rashford a egalat.

Iar când toată lumea se pregătea pentru loviturile de departajare, Amad Diallo (21 de ani), introdus în teren în minutul 86, a dat marea lovitură în minutul 120+1 și a declanșat nebunia la Manchester.

De bucurie, și-a dat tricoul jos și a fost eliminat pentru al doilea „galben”, dar nu a mai contat. În urma acestui rezultat, Manchester United va evolua în semifinalele Cupei Angliei.