Lecție de fair-play din partea marilor rivali ai lui Max Verstappen! Ce mesaj emoționant au transmis: „Cel mai bun pilot a câștigat!”

Lecție de fair-play din partea marilor rivali ai lui Max Verstappen! Andrea Stella, șeful celor de la McLaren, a avut un mesaj emoționant pentru campionul olandez.

Lecție de fair-play din partea marilor rivali ai lui Max Verstappen! Ce mesaj emoționant au transmis: „Cel mai bun pilot a câștigat!”

Șeful echipei britanice a recunoscut nivelul excelent arătat de Max Verstappen pe durata întregului sezon, motiv pentru care l-a felicitat sincer pentru titlul de campion mondial.

„Este rapid, constant și impresionant. Chiar și când a câștigat cursă după cursă anul trecut, mulți au crezut că este ceva ușor. Însă adevărul este că nu e deloc simplu să câștigi curse, chiar dacă poate părea astfel. Toată stima pentru Verstappen, felicitări echipei Red Bull pentru sprijinul oferit acestui pilot extraordinar. Trebuie să spunem că suntem mândri că am reușit să-l provocăm în acest sezon.

Am pierdut multe puncte la începutul anului, dar ulterior am reușit să ne ridicăm la nivelul ritmului impus de Verstappen. Sperăm că această experiență ne pregătește pentru o nouă provocare, una pe care dorim să o lansăm în sezonul viitor, în lupta pentru campionatul piloților.

Pentru 2024, toate felicitările lui Max! Titlul este pe deplin meritat. Cel mai bun pilot a câștigat campionatul și, din această perspectivă, privim cu optimism spre anul viitor. Totuși, campionatul constructorilor rămâne deschis, iar concentrarea noastră se va îndrepta acolo”, a declarat Andrea Stella pentru Sky Sports.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare