Ajuns la 33 de ani, Rachid Bouhenna se gândește deja la ce va face după retragerea din fotbal.
Rachid Bouhenna are afaceri în imobiliare în Dubai
Fără club din vara anului 2024, Rachid Bouhenna nu pierde vremea. Fostul fotbalist de la FCSB a decis să-și investească banii în domeniul imobiliar din Dubai și speră ca această afacere să-i aducă succes.
Cu toate acestea, Rachid Bouhenna nu s-a retras din fotbal și anunță că se află în continuarea unei echipe, după despărțirea de Poli Iași.
„Sunt destul de ocupat în perioada asta. Eu încerc să-mi găsesc o echipă, dar mă ocup și de afacerea mea. Mi-am făcut propria agenție imobiliară în Dubai. Probabil acesta va fi viitorul meu, ținând cont că fotbalul nu este pentru totdeauna”, a spus Rachid Bouhenna, pentru Sportpesurse.ro.
Sepsi, CFR Cluj, FCSB și Poli Iași sunt echipele din România la care a mai evoluat Rachid Bouhenna. Sedan B, Doncaster, RE Bertrix, CS Constantine, MC Algiers și Dundee United sunt formațiile din străinătate din CV-ul algerianului.
Motivul pentru care Bouhenna a plecat de la FCSB
După doar 9 meciuri, Rachid Bouhenna a intrat în dizgrația lui Gigi Becali, care a decis să renunțe la serviciile fotbalistului.
„Am plecat de la FCSB pentru că situația mea nu era bună acolo. M-am accidentat la începutul perioadei de pregătire și nu am avut timp să îmi intru în formă și să mă adaptez la echipă. Totodată, nici echipa nu a jucat bine în acea perioadă.
Nu voi face niciun comentariu despre patronul de la FCSB, toată lumea îi cunoaște personalitatea. (n.r. dacă ar putea da timpul înapoi, s-ar mai transfera la FCSB?) Da. Acesta este fotbalul. Uneori lucrurile funcționează și ești într-o poziție bună, alteori nu”, a spus Bouhenna, pentru Digi Sport.