Jucătorii lui Mutu, dezlănțuiți după victoria la scor cu Dinamo: ”Suntem între favoriții la titlu!” Toate reacțiile de la CFR Cluj

CFR Cluj trece la scor de Dinamo, 4-0, și revine în forță în lupta pentru titlu. Philipe Otele a fost unul dintre eroii gazdelor. Atacantul venit de la UTA a marcat o dublă.

Mutu nu a avut milă de Dinamo. Fostul atacant din Ștefan cel Mare a readus CFR-ul pe linia dreaptă în lupta pentru titlu. Gazdele au trecut la scor de trupa lui Zeljko Kopic, iar Otele emite pretenții și pentru trofeul de golgheter.

Jucătorii lui Mutu, dezlănțuiți după victoria la scor cu Dinamo

”Sunt foarte fericit cu victoria și sunt fericit și pentru golurile mele. Am avut câteva ocazii și în prima repriză. Știam că trebuie să avem și răbdare și că trebuie să fim mai percutanți.

Inferent cine marchează, e foarte bine. Tot pentru echipa noastră marchează.

Luăm meci cu meci, încercăm a câștigăm fiecare meci. Fiecare jucător joacă și pentru celalat”, a spus Philipe Otele la finalul meciului.

Muhar: ”Suntem una dintre favoritele la titlu”

”Am avut ocazii și în prima repriză. Ne-am gândit la pauză că o să reușim să fructificăm ocaziile avute. După ce am marcat am devenit mai încrezători.

Cunosc campionatul, m-am acomodat, îmi place să vin din linia a doua, să vin la fazele fixe. Am câștigat încredere, știm cum să ne mișcăm, fiecare știe unde să atace, toată lumea își cunoaște rolul.

Despre titlu? Nu știu, nu trebuie să mai vorbim, se vede pe teren mentalitatea noastră. Cu siguranță, suntem una dintre favorite”, a declarat Carlo Muhar.

Mutu e un strateg desîvârșit, mai ales când are un avantaj minim.
Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

ECHIPELE DE START:

CFR Cluj (4-3-3): R. Sava – Cr. Manea, Boben, Ajeti, Camora – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele
REZERVE: Hindrich, Bălgrădean, Mogoș, Abeid, M. Ilie, Aussi, Filip, Fica, Avounou, Serebe, Michael
ABSENȚI: Kresic, El Kaddouri (accidentați)
ANTRENOR: Adrian Mutu

DINAMO (3-4-3): Golubovic – Edgar Ie, Velkovski, Patriche – Moura, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Ilic, Abdallah, Goncalo
REZERVE: Railean, Began, Selmani, D. Irimia, Neagu, Bani, Grigore, Al. Irimia, N. Roșu, Costin
ABSENȚI: Politic, Amzăr, Milanov, Homawoo(accidentați)
ANTRENOR: Zeljko Kopic

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu (Cluj)
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş)
Asistenți: Alexandru Vodă (Alba Iulia), Mihăiță Necula (Bucureşti)
Arbitru VAR: Sebastian Colţescu (Bucureşti). Asistent VAR: Iulian Dima (Bucureşti)