Ionuţ Radu a fost integralist în partida Cagliari – Genoa 3-1, din Serie A

9
0
Share:

Genoa, cu Ionuţ Radu în poartă, a cedat în deplasarea de la Cagliari, din etapa a 4-a din Serie A. Românul nu a reuşit să facă faţă până la finalul partidei atacurilor gazdelor, deşi până în minutul 85 scorul a fost egal, 1-1. În cele din urmă, rezultatul după 90 de minute a fost 3-1, potrivit Mediafax.

Cagliari a deschis tabela imediat după pauză, minutul 46, prin Simeone. Egalarea a venit pe final, minutul 83, prin Kouamene, dar până la ultimul fluier, gazdele au mai punctat de două ori. Zapata şi-a marcat în propria poartă, minutul 85, pentru ca două minute mai târziu Joao Pedro să profite de jocul avansat al fotbaliştilor lui Genoa şi să facă 3-2.

În urma acestui eşec, trupa lui Ionuţ Radu rămâne cu 4 puncte în Serie A, după 4 partide. Se situează pe poziţia a 12-a, la un singur punct de locul 18, ultimul retrogradabil.

Sursa: Stiripesurse.ro