Ilie Dumitrescu, impresionat de doi fotbaliști de la FCSB în Supercupa României! Pe cine a remarcat fostul internațional în duelul contra Corvinului

FCSB a dat piept cu Corvinul Hunedoara în Supercupa României. Partida s-a disputat în Ghencea, pe data de 4 iulie, începând cu ora 20:00. Campioana SuperLigii s-a impus categoric, scor 3-0, deși hunedorenii lui Florin Maxim au avut momente bune în prima repriză. David Miculescu (minutul 21), Marius Ștefănescu (minutul 52) și Luis Phelipe (minutul 80) au înscris golurile victoriei roș-albaștrilor. Astfel, FCSB a început noul sezon cum nu se putea mai bine, cu un trofeu cucerit.

Ilie Dumitrescu (55 de ani) a avut doi remarcați în Supercupa României. Cei doi jucători pregătiți de Elias Charalambous i-au produs o impresie extraordinară ex-„tricolorului”.

Ilie Dumitrescu, încântat de noul transfer de la FCSB, Marius Ștefănescu. Și Nana Antwi a fost remarcat

Potrivit opiniei lui Ilie Dumitrescu, flancul drept al FCSB-ului a reprezentat cheia succesului împotriva Corvinului.

Marius Ștefănescu, care a marcat primul gol oficial pentru campioană, și Nana Antwi sunt fotbaliștii care au câștigat partida pentru FCSB, conform spuselor lui „Mister” Dumitrescu. Ex-covăsneanul Ștefănescu a marcat dintr-o pasă venită de la Daniel Popa, vârful adus recent de FCSB de la Universitatea Cluj.

„M-a impresionat flancul drept, cu Ștefănescu și Antwi, care au avut o colaborare foarte bună. Inclusiv acolo la gol, cu Alhassan care apare bine la finalizare. Aș vrea să-i remarc pe cei doi, fiindcă din partea dreaptă au apărut situațiile interesante”, a comunicat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

NU RATA: VIDEO | Marius Ștefănescu sparge gheața la FCSB, din pasa lui Daniel Popa! Noile mutări ale roș-albaștrilor confirmă în Supercupa României!

Cu ce impresii a rămas Marius Ștefănescu, ulterior victoriei contra Corvinului. A fost numit MVP-ul meciului din Ghencea

După încheierea duelului cu hunedorenii lui Florin Maxim, pe gazonul din Ghencea, Marius Ștefănescu a vorbit despre sentimentele care îl încearcă. A arătat foarte bine în Supercupă, chiar dacă a ratat alte două șanse foarte mari.

„Așa este, un debut să zic așa bun, am reușit să câștigăm trofeul, cred că ăsta este cel mai important lucru.

Am avut câteva ocazii chiar eu, zic că ne-am mișcat bine pentru primul meci, a fost un meci încins, o finală până la urmă, cum se zice, trebuie câștigată. M-am adaptat foarte bine și sper în continuare să fac lucruri la fel de bune”, a spus Marius Ștefănescu, potrivit sursei menționate anterior.