FCSB s-a impus cu scorul de 2-1 în derby-ul cu Dinamo și are 32 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova.
Vești bune pentru FCSB
În runda următoare, FCSB primește vizita celor de la Universitatea Cluj, sâmbătă, 5 aprilie, de la ora 21:15. Campioana României a primit mai multe vești importante, asta după ce patru fotbaliști importanți vor putea fi utilizați.
Concret, Mihai Lixandru, Adrian Șut, Octavian Popescu și Florin Tănase vor fi apți pentru confruntarea cu Universitatea Cluj. Singurii absenți sunt Darius Olaru, Alexandru Pantea și Joyskim Dawa, ultimul urmând să fie indisponibil pe toată durata anului 2025.
Cum va arăta FCSB cu Universitatea Cluj: Târnovanu – Crețu, M. Popescu, Ngezana, Radunovic – Șut, Cisotti – Miculescu, Tănase, Gheorghiță – Bîrligea.
Becali, în competiţie cu ceilalți patroni
Omul de afaceri a remarcat că şi ceilalți finanţatori din Superliga investesc sume importante, astfel că ar fi nevoie ca şi FCSB să-şi „betoneze” lotul.
„Nu mă interesează nicio ofertă. Iau eu zeci de milioane din calificări și mă apuc să vând unul cu 5 milioane, ce, sunt idiot? La revedere! Că Galatasaray, că 4,5 milioane…
Investesc, uite ce aduc. Olaru, Tănase, Șut, Tavi Popescu, Lixandru. 5 jucători transfer, mai aduc încă 4, deci 9. Să vină 4-5 jucători pentru că n-ai cum, s-a văzut, din 3 în 3 zile…
Dinamo n-a jucat și a avut 4 rupturi. Noi… Slavă Ție, Doamne! Kopic știe fotbal, aduce jucători buni. Dacă vrei să te bați la titlu trebuie să bagi bani.
Rotaru a dat un milion jumate pe Mitriță, Cicâldău, greșește, ia altul… Varga a dat 2,5 milioane pe ăla (n.r. Louis Munteanu). Omul cumpără. N-am dat și eu 1,3 milioane, 700.000? Nu se poate fără bani”, a spus Gigi Becali, luni dimineață, la Palat.