Gigi Becali, felicitat pentru transferul sezonului în Superligă: „E piesa de puzzle care lipsea la FCSB!”

Gigi Becali a fost felicitat de Sorin Ghionea, fostul campion al României, pentru transferul lui Daniel Bîrligea la FCSB.

Sorin Ghionea l-a felicitat pe Gigi Becali pentru transferul reușit la FCSB

Gigi Becali a dat lovitura în România prin transferul lui Daniel Bîrligea, iar fostul fundaș confirmă acest lucru. Pe lângă faptul că a slăbit o rivală din Superligă, pe CFR Cluj, Gigi Becali și-a adus un fotbalist de mare calitate în departamentul ofensiv.

De altfel, fostul fotbalist e de părere că golgheterul celor de la FCSB este chiar piesa de puzzle care lipsea.

„E o achiziţie, cred că e piesa de puzzle care lipsea, un jucător cu foarte mare calitate, mie îmi place foarte mult.

L-am văzut şi în declaraţii şi în conduita lui extrasportivă, îmi place cum arată, îmi place că marchează goluri şi din ocazii mici, marchează goluri la care nu te aştepţi. Are execuţii bune, e atacantul de care Steaua (n.r. FCSB) avea nevoie”, a spus Sorin Ghionea.

  • 3,8 milioane de euro este cota de piață a lui Daniel Bîrligea, potrivit portalului de specialitate Transfermarkt.com

Dan Șucu și Gigi Becali au bătut palma pentru o mega afacere care le-a adus un profit uriaș

Deși sunt mari rivali în Superliga României, Dan Șucu și Gigi Becali au bătut palma pentru o mega afacere în domeniul imobiliar.

Dan Șucu și Gigi Becali se luptă pentru titlu în Superliga României, dar în afara fotbalului relațiile nu sunt deloc tensionate. Ca dovadă, patronul de la FCSB a povestit cum a colaborat cu adversarul de la Rapid într-o afacere imobiliară.

Cei doi au încheiat o afacere importantă în urmă cu ceva timp, iar profitul a fost unul uriaș: peste 100 de milioane de euro!

Latifundiarul din Pipera a fost cel care a dat detalii despre tranzacție. Potrivit lui Becali, Dan Șucu a obținut un profit de 30 de milioane de euro, în timp ce el a încasat aproximativ 100 de milioane de euro din toată această afacere.

„Șucu are bani să se țină, să nu se simtă că bagă la fotbal. Știu eu că are. Am făcut și eu afaceri cu el și știu! În afacerea pe care am făcut-o eu cu el trebuia să băgăm 4.600.000. Am băgat eu toți banii, că la vremea aia nu avea el bani cash, și vine imediat omul, s-a ținut de cuvânt, cum a spus.

Trebuia s-o facem repede afacerea. Am băgat eu banii într-o afacere în care eu mi-am crescut averea cu vreo 100 de milioane, iar el și-a crescut-o cu vreo 30. A câștigat el vreo 30 și eu vreo 100. N-are rost să vă explic. Afaceri imobiliare.

Eu de aia zic că are, că el deja a speculat-o și a scos banii. A scos din afacere vreo 60-70 de milioane cu totul. Are bani, își permite”, a declarat Gigi Becali, potrivit gsp.ro.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare