Gigi Becali a analizat jocul FCSB-ului după victoria, 1-0, cu Petrolul. De ce n-a mai avut echipa lui ocazii

Gigi Becali, patronul FCSB, a analizat jocul echipei sale, după victoria, 1-0, cu Petrolul. Omul de afaceri a dorit să facă şi o glumă privind comentatorii de la Digisport.

Finanţatorul bucureştenilor susține că nu s-a temut în niciun moment pentru victorie.

Becali zice că n-a avut emoţii deloc

Patronul FCSB-ului spune că a urmărit relaxat victoria, 1-0 cu Petrolul.

„Putem să și glumim puțin, da? Nu se supără nimeni. Nu mi-a convenit prima repriză, Petrolul a controlat jocul. Glumim cu comentatorul vostru, care a zis la un moment dat, prin minutul 30-35, că Petrolul controlează jocul.

Cum să ai emoții? Îți dai seama dacă o echipă e periculoasă, trebuie să aibă ocazii, ceva.

De aia zic că nu am emoții. Dacă iese (n.r. vreun gol al adversarilor), am de unde. Luam un punct, nu pierdeam nimic etapa asta.

Nu am controlat tot anul ăsta jocul ca în seara asta. Nu am avut ocazii, că s-au baricadat ei.

Repriza a doua, ce să faci, dacă ai 1-0 și ești obligat să faci schimbări? Ngezana cerea schimbare și el, nu știam ce să facem.

Antwi la fel, Băluță era și el puțin obosit. (n.r. despre Radaslavescu) Și-a dorit probabil, asta înseamnă că e posibil să nu fie grav.

Păi controlează meciul, dar, dacă nu ai ocazii de a marca… Pe mine mă interesează să controlezi și să marchezi gol”, a spus Becali.