Florin Pîrvu, după ce Petrolul a ratat calificarea în play-off: „M-a surprins că FCSB a tras de timp”

FCSB a învins Petrolul Ploiești, scor 1-0, în etapa a 29-a. Echipa lui Gigi Becali s-a distanțat în fruntea clasamentului, la 13 puncte de Rapid.

Petrolul nu mai poate spera la play-off și rămâne pe locul 10, cu 35 de puncte.

Pîrvu vrea o analiză a arbitrajului

Antrenorul Petrolului a simţit că echipa s-a a fost „ciupită” de arbitraj, la meciul cu FCSB. A cerut analizarea atentă a brigăzii de arbitri.

„Nu suntem resemnaţi. Chiar dacă prima repriză am închis-o destul de bine, am reuşit să punem presune pe ei până la final, fără să concretizăm.

Nu vorbesc despre arbitraj, dar au fost câteva situaţii pe care le dorim mai atenţi analizate.

Pentru noi, urmează meciul cu Sepsi, va fi o luptă crâncenă în play-out.

A fost o lipsă de concentrare la gol. FCSB-ul, de la jumătate reprizei secunde, au tras de timp.

M-a surprins asta, au jucat la rezultat. Am încercat şi noi în repriza a doua, ca şi dominare, am avut speranţe că am putea marca.

Există o dezamăgire. Avem un joc bun, dar fără să fim eficienţi”, a declarat Pîrvu.