Sign in / Join

FC Voluntari, mai tare ca West Ham United! Campioana Astra atacă… retrogradarea!

524
0
Share:

S-au impus cu 1-0 pe „Olimpico”, din Londra, în returul play-off-ului Ligii Europa, cu West Ham United, dar în campionatul intern nu sunt în stare să treacă peste o formație „de la sat”.

budescu

De la sat, de la sat, însă FC Voluntari arată că p0oate face față fără probleme în Liga 1. La Giurgiu, campioana Astra n-a scos mai mult de un 1-1 cu echipa ilfoveană, într-o partidă din din etapa a 6-a a noului sezon.

Imediat după pauză, oaspeții au reușit să deschidă scorul prin Laurențiu Marinescu. Era minutul 49, iar pentru gazde părea că urmează un nou dezastru. Spre asta s-ar fi și îndreptat dacă nu egala Constantin Budescu, în minutul 64.

• Primul meci de la revenire, primul gol pentru „Sărmăluță”! „Nu știu ce greutate mai am, că nu m-am cântărit în ultima vreme”, a comentat Budescu. Chiar și așa, a fost cel mai bun jucător al Astrei în partida cu FC Voluntari.