Euro 2016: Portugalia elimină Croația în minutul 118

632
0
Share:

Cel mai urât meci de până acum la C.E. (culmea, nu un joc al României!) a avut parte de un final dramatic: Portugaliei s-a calificat în sferturile de finală cu un gol marcat în minutul 118!

cr7 modric

A înscris Ricardo Quaresma după un contraatac venit dintr-o fază în care croații loviseră bara porții lui Rui Patricio. Atenție, s-a dat gol la primul șut pe poartă al partidei! Mai mult, până în minutul 90, Cristiano Ronaldo nu a atins mingea în careul croaților!

Croații au atacat cu disperare până la final, ratând o mare ocazie de egalare, prin Vida, care a reluat milimetric pe lângă bară la ultima acțiune a meciului.

În sferturile de finală, Portugalia va întâlni Polonia, în data de 30 iunie, la Marsilia.

Tot în „sferturi” s-a calificat și Țara Galilor, învingătoare cu 1-0 în partida cu Irlanda de Nord. Unicul gol al întâlnirii a fost „opera” lui Mc Auley, care a înscris în propria poartă.