Dumitru Dragomir previzionează o catastrofă după FCSB – Maccabi 1-1! Darius Olaru, făcut praf de fostul președinte al LPF!

Dumitru Dragomir (78 de ani) a discutat despre șansele ca cei de la FCSB să se califice în următorul tur preliminar din UCL, după remiza cu Maccabi Tel Aviv din Ghencea, scor 1-1.

A doua manșă le va pune pe cele două campioane față în față pe data de 31 iulie, la Budapesta, din cauza conflictului militar în care este implicat statul israelian.

Dumitru Dragomir nu crede că FCSB poate trece de Maccabi

„Oracolul din Bălcești” a analizat în stilul său caracteristic duelul tur dintre FCSB și Maccabi. Potrivit spuselor lui Dumitru Dragomir, actuala campioană a SuperLigii nu va reuși să elimine cea mai puternică echipă din Israel.

Prestația roș-albaștrilor nu l-a impresionat pe „Mitică de la Ligă”, care a avut un remarcat în tabăra trupei din Tel Aviv.

„S-au expus prea mult. Părerea mea este că nu ne calificăm mai departe. Au venit la București fără mulți titulari și cu antrenor nou. Am văzut un fundaș central foarte bun, Shlomo. E bun de tot.

Nu poți să dai numai mingi lungi din spate. Trebuie să țină liniile strânse. Popa de multe ori făcea pressing și ceilalți se uitau la el. Eu de meserie sunt antrenor, am crescut fotbaliști și știu ce vorbesc”, a transmis Dumitru Dragomir, conform fanatik.ro.

CITEȘTE ȘI: „Nu mi-a venit să cred”! Anghel Iordănescu i-a lăudat pe israelieni, după FCSB – Maccabi Tel Aviv 1-1!

Darius Olaru a fost criticat de Dumitru Dragomir

Darius Olaru, experimentatul mijlocaș al FCSB-ului, nu a scăpat de cuvintele dure adresate de fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal. Lui Dumitru Dragomir nu i-a plăcut prestația acestuia din partida cu Maccabi.

Mai mult decât atât, ex-conducătorul LPF a scos în evidență un detaliu esențial. Mitică Dragomir a spus că Darius Olaru „nu e eficient”, singurul aspect pozitiv desprins din jocul său fiind acela că „aleargă bine”.

„Dacă nu-l liniștește un antrenor pe băiatul ăsta (n.r. – Darius Olaru), strică tot mecanismul echipei Steaua (n.r. – FCSB). E unul dintre cei mai buni fotbaliști din țară, el bate cornere, el bate lovituri, el bate tot, 30-40% greșit. Lasă-l pe Ștefănescu, care lovește mingea excepțional, să bată de pe partea dreaptă.

El (n.r. – Darius Olaru) face totul la echipă și nu-i iese nimic. Se poate și accidenta din dorința de a face atât de mult. Cine spune că a jucat bine ieri (n.r. – marți)… Mă iau cu el la bătaie. E fotbalist bun, iese în evidență datorită faptului că aleargă bine, dar nu e eficient. Ce, că bate 11 metri?

Nu înțeleg de ce nu bagă (n.r. – Elias Charalambous) două vârfuri de atac acasă. Să fi jucat cu Miculescu și cu Popa. Popa n-a primit două pase. Ce mijlocași sunt ăștia care nu intră în combinație cu vârful de atac, care nu-i dau o minge pe poziție viitoare, care nu-i dau o minge filtrantă? Ce, că alergi de nebun?

Olaru voia să le facă el pe toate. E brambureală. FCSB are valori, nu are o echipă. Echipă se face greu. Din jucători mediocri la Galați, ăla (n.r. – Dorinel Munteanu) scoate niște rezultate, dar scoate pentru că dă boala în ei alergând. Altul retrograda ușor cu Galațiul”, a adăugat Mitică Dragomir, citat de sursa precizată anterior.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare