CFR Cluj și FCSB au oferit, probabil, cel mai slab meci din istoria confruntărilor directe

14
0
Share:

Liderul CFR Cluj a remizat, duminică seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu a doua clasată, FCSB, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii I.

Clujenii au 38 de puncte, iar FCSB are 35. Pe locul trei este Universitatea Craiova, cu 30 de puncte.

Gazdele au ratat o ocazie importantă pe finalul primei reprize, când mingea trimisă cu capul de Vinicius spre poartă a lovit transversala. CFR Cluj a avut o bară şi în minutul 85, la un şut al lui Moutinho. Au fost, de altfel, singurele ocazii ale meciului, considerat a fi cel mai slab din istoria întâlnirilor directe.

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu, Culio (Moutinho ’71), Djokovic (Hoban ’89) – Deac, Bud (Costache ’61), Omrani. Antrenor: Dan Petrescu

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Cristea, Planic, Morais – Filip, Teixeira (Nedelcu ’90) – Man, Tănase, Coman (Moruţan ’70) – Gnohere (Hora ’76). Antrenor: Mihai Teja

Cartonaşe galbene: Djokovic ’52, Camora ‘55 / Cristea ’27, Filip ’81, Morais ’87, Tănase ‘90+3

Arbitri: Istvan Kovacs – Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ – Marcel Bîrsan

Observatori: Aron Huzu, Mircea Călin

Sursa: Stiripesurse.ro