CFR Cluj scapă printr-un miracol de un cartonaș roșu! „Se duce cu crampoanele pe gamba lui Rrahmani”

În meciul din cadrul rundei cu numărul 8 a play-off-ului SuperLigii României, CFR Cluj primește vizita celor de la Rapid.

Keita, intrare dură asupra lui Albion Rrahmani!

În minutul 16, Rapid a deschis scorul prin Ermal Krasniqi. La scorul de 1-0 pentru Rapid, Kader Keita a avut o intrare extrem de dură asupra lui Albion Rrahmani.

Arbitrul Marian Barbu nu a sancționat intrarea jucătorului, ba chiar a lăsat jocul să continue, chiar dacă atacantul din Kosovo a acuzat dureri.

Reluările au arătat duritatea intrării lui Keita, iar inclusiv comentatorii meciuli au remarcat acest aspect.

„Ce atac al lui Keita, se duce cu crampoanele pe gamba lui Rrahmani. Ce intrare urâtă. Repet, este o intrare foarte urâtă intervenția pe care a avut-o Keita asupra lui Rrahmani. Este cartonaș portocaliu, dacă îmi permiteți. E grav, sincer, ca arbitrul să nu vadă un astfel de fault” a afirmat Andrei Tivilichi.

Ulterior, CFR Cluj a revenit în meci și a preluat conducerea, în urma golurilor marcate de Bîrligea și Otele din minutele 20 și 30.

Echipele de start în meciul CFR Cluj – Rapid

Rapid (4-3-3): Ungureanu – Braun, Săpunaru, Iacob, Onea – Emmers, Kait, Papeau – Krasniqi, Rrahmani, Petrila

CFR Cluj (4-3-3): Sava – Mogoș, Boben, Kresic, Camora – Tachtsidis, Muhar, Keita – Otele, Bîrligea, Deac