Ce înseamnă pentru Ahmed Bani golul victoriei marcat în Dinamo – Poli Iași: „Nu am mai trăit de mult timp asta!”

Ahmed Bani a marcat singurul gol al meciului Dinamo – Poli Iași, disputat în cadrul etapei a patra din play-out-ul acestui sezon de Superliga, chiar în prelungirile partidei de pe stadionul „Arcul de Triumf” din Capitală.

În mod evident, a fost vorba despre un moment cu totul special pentru mijlocașul ofensiv în vârstă de 21 de ani, în condițiile în care el este crescut la clubul din „Ștefan cel Mare”, iar până acum în acest sezon nu a reușit să iasă în evidență prin prea multe lucruri. De altfel, chiar și el a recunoscut la flash-interviul oferit la finalul meciului că nu a avut în ultimul timp prea multe motive de satisfacții individuale.

Ahmed Bani a admis că nu a mai avut de mult timp un motiv de bucurie precum cel din meciul Dinamo – Poli Iași 1-0

Pe de altă parte, Ahmed Bani s-a arătat, în mod evident, încântat de faptul că Dinamo a reușit să se apropie la două puncte de salvarea directă de la retrogradare după această victorie cu Poli Iași, dar, în egală măsură, a dorit să puncteze și că drumul până la atingerea acestui deziderat se anunță a fi în continuare unul foarte anevoios.

„O senzație foarte frumoasă, pe care nu am mai trăit-o de mult timp. (n.r. Kopic) Mi-a zis să intru și să-mi fac treaba, nu mi-a dat multe indicații.

Am pierdut puncte în minutul 90, acum am câștigat, contează foarte mult. Ne-am apropiat de salvarea directă, dar mai sunt multe meciuri de jucat”, a spus Ahmed Bani la finalul meciului Dinamo – Poli Iași 1-0.