Cât costă cazarea de Crăciun și de Revelion la hotelul Simonei Halep din Brașov. Locația se află direct în centru

Simona Halep (33 de ani) a obținut rezultate uriașe în tenis la nivel mondial, iar sportiva din România a reușit să-și consolideze o avere semnificativă.

Simona Halep are un hotel în centrul Brașovului

Simona Halep a investit masiv în domeniul imobiliar, iar printre bunurile jucătoarei de tenis se numără și un hotel (Drachenhaus), aflat la 250 de metri de centrul Brașovului.

Pe site au apărut deja și prețurile pentru perioada Crăciunului, dar și pentru cea a Revelionului. De exemplu, turiștii trebuie să achite 1.581 de lei pentru intervalul 23 și 26 decembrie 2024, bineînțeles, în limita disponibilității.

Prețurile sunt asemănătoare și pentru cumpăna dintre ani. Pentru perioada 29 decembrie 2024 și 1 ianuarie 2025, doritorii vor fi nevoiți să achite 1.431 de lei. Costurile sunt însă unele normale pentru zona, dar și pentru intervalul calendaristic din acest an.

Simona Halep, revoltată pe ITIA

Iga Swiatek (locul 2 WTA) a primit o suspendare de o lună, după ce a fost depistată pozitiv cu trimetazidină (un medicament folosit pentru îmbunătățirea circulației sanguine). ITIA a decis că poloneza ar fi consumat asta din greșeală, astfel că i-a fost aplicată o sancțiune minimă.

La scurt timp, Simona Halep a reacționat, iar sportiva din România a amintit de cazul său, când a stat pe tușă un an și jumătate, tot după ce ar fi consumat un supliment fără să știe exact ce conținea.

„Stau și încerc să înțeleg, dar îmi este realmente imposibil să înțeleg așa ceva. Stau și mă întreb, de ce o așa mare diferența de tratament și judecată? Nu găsesc și nici nu cred că poate există un răspuns logic. Nu poate fi decât rea voință din partea ITIA, organizația care a făcut absolut totul să mă distrugă în ciuda evidenței.

S-a dorit foarte tare să mi se distrugă ultimii ani din carieră, s-a dorit ceva ce niciodată nu mi-aș fi putut imagina că se poate dori.

Am crezut în bine mereu, am crezut în corectitudinea acestui sport, am crezut în bunătate. A fost dureroasă, este dureroasă și poate că va fi mereu dureroasă nedreptatea care mi-a fost făcută. Cum e posibil că în cazuri identice întâmplate cam în același timp ITIA să aibă abordări complet diferite în detrimentul meu. Cum aș putea să accept că WTA și consiliul de jucătoare nu au vrut să-mi redea clasamentul pe care îl meritam?!

„Sufletul mi-a rămas curat”

Am pierdut doi ani din carieră, am pierdut multe nopți în care nu am reușit să adorm, gânduri, anxietate, întrebări fără răspunsuri… dar am câștigat dreptatea. S-a dovedit că a fost o contaminare și că pașaportul biologic a fost o pură invenție.

Și am mai câștigat ceva, sufletul mi-a rămas curat!! Simt dezamăgire, simt mâhnire, simt frustrare, dar nu simt răutate nici măcar acum.

Sunt recunoscătoare pentru susținerea și iubirea necondiționată a celor care au fost alături de mine în fiecare zi. VĂ MULȚUMESC! În toată răutatea, am avut parte și de iubire pentru că cei ce mi-au oferit iubire în momentele acelea m-au cunoscut cu adevărat! Poate că asta este cea mai mare victorie!

Cum bine știm în fiecare dimineață răsare soarele pentru toată lumea, dar e bine să răsară găsindu-te cu sufletul împăcat! Și așa sunt eu, împăcată și mândră de ceea ce sunt!”, a scris Simona Halep, pe Instagram.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare