Apariția serii la Real Madrid – Bayern! Femeia care a făcut senzație la Cupa Mondială din Qatar a venit să susțină un fotbalist

Miercuri seara, Real Madrid a trecut cu scorul de 2-1 de Bayern Munchen și s-a calificat în finala Champions League, acolo unde va da peste Borussia Dortmund, pe 1 iunie, la Londra.

Ivana Knoll a venit să-l susțină pe Luka Modric la meciul cu Bayern

Duelul disputat pe Santiago Bernabeu a fost urmărit din tribune de celebra Ivana Knoll, femeia care a devenit cunoscută după Cupa Mondială din Qatar, atunci când a fost nelipsită de la meciurile conaționalilor săi din Croația. Ulterior, aceasta a continuat să meargă la mai multe partide, dar și să pozeze în tricoul anumitor cluburi de fotbal.

De această dată, Ivana Knoll a susținut-o pe Real Madrid în meciul cu Bayern Munchen și a apărut în tricoul „Galacticilor”. În descrierea postării publicate, femeia l-a încurajat pe Luka Modric, croatul care a scris istorie pentru formația iberică.

La fel cum a obișnuit și până acum, Ivana Knoll a apărut îmbrăcată provocator, într-o ținută atipică pe un stadion de fotbal.

Ivana Knoll, in tribune la Real – Bayern / Foto: Instagram@ivanaknoll

Thomas Tuchel a reclamat arbitrajul din returul cu Real Madrid

Bayern Munchen a trăit un adevărat coșmar pe Santiago Bernabeu. Mai întâi, germanii au primit două goluri în decurs de trei minute, iar mai apoi au avut o reușită anulată pe motiv de ofsaid. La finalul partidei, Thomas Tuchel a reclamat decizia arbitrilor, despre care a spus că au greșit atât la al doilea gol al Realului, cât și la faza din minutele de final a celor de la Bayern.

”Este o înfrângere, dar noi am dat totul pe teren. Este amară, bineînțeles. Dar nu există regrete. A fost o luptă mare, am crezut că suntem aproape de final. Este o încălcare clară a regulilor! Este un dezastru.

Este un dezastru total! La al doilea gol al Realului, au lăsat jocul să continue. Jocul trebuie să continue și la noi, asta e regula clară. Prima greșeală este făcută de tușier, a doua de arbitru. Este o încălcare clară a regulamentului!”, a reacționat Tuchel, citat de fcbinside.de.