Andone pe banca lui Dinamo: primul meci, primul rezultat șocant

789
0
Share:

Numit la conducerea tehnică a echipei Dinamo în locul lui Mircea Rednic, Ioan Andone a avut parte de un (re)debut pe care nu-l va uita prea curând.

Dinamo

Dinamo a pierdut, scor 1-5, meciul cu Samtredia, vicecampioana Georgiei, în primul amical din cadrul stagiului de pregătire pe care îl desfășoară în Slovenia. Golul formației bucureștene a fost marcat de mijlocașul Valentin Lazăr, în minutul 43.

În meciul disputat la Maribor, tehnicianul Ioan Andone a folosit următorul „11”:

• I.Popescu – Hanca, Marc, Nedelcearu, Olteanu – Anton, Dudea – P.Petre, D.Rotariu, V.Lazăr – Gnohere. După pauză au mai intrat jucătorii Muțiu, Corbu, M.Popescu, Codreanu, Dobre, I.Șerban, Tîrcoveanu, Palic, V.Costache și Kyprou.

Următoarea partidă amicală a formației Dinamo este programată sâmbătă, 25 iunie, (19.00, ora României) împotriva echipei Osijek (Croația).