Ajunsă la 52 de ani, Anamaria Prodan continuă să fie una dintre cele mai atractive femei din România.
Anamaria Prodan, laude pentru Mircea Lucescu
Anamaria Prodan este recunoscută ca fiind o femeie extrem de pretențioasă în materie de bărbați. După despărțirea de Laurențiu Reghecampf, impresara a stat singură o perioadă lungă de timp, iar în momentul de față este împreună cu Roland Gavril.
Recent, Anamaria Prodan a acordat un interviu și a fost întrebată direct despre cel mai frumos bărbat din fotbalul românesc, în opinia sa.
„Cel mai elegant este Răzvan Lucescu, el cu Rotaru se bat la eleganță și educație. Rotaru, e foarte educat, eu vorbesc din punctul meu de vedere. Niciodată nu a vorbit urât, niciodată nu a vorbit incorect gramatical, niciodată nu a încercat să folosească forța. Și foarte impunător, cu el nu poți să faci: ‘Hai bă, gata’. Impune respect.
Dar pentru mine, din toate punctele de vedere, și șarm, și eleganță, și aspect, e Mircea Lucescu. A îmbătrânit frumos, mie mi-a plăcut foarte mult. Toată viața lui a fost așa…bărbat. Eu nu mă uit dacă un bărbat are ochi albaștri sau ceva, trebuie să impună respect. Bărbatul de lângă mine trebuie să impună respect”, a spus Anamaria Prodan, potrivit iamsport.
Anamaria Prodan, întrebată direct despre ofertele pentru Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu evoluează din septembrie 2023 pentru Damac, acolo unde este coleg de echipă cu Florin Niță și este antrenat de Cosmin Contra. Căpitanul naționalei României va intra în ultimele 6 luni de contract cu formația din Arabia Saudită, iar viitorul mijlocașului este unul incert la ora actuală.
S-a vorbit despre o eventuală revenire în Europa, una dintre posibilele destinații fiind FCSB, iar Anamaria Prodan a oferit o reacție clară. Impresara lui Nicolae Stanciu a pus „frână” speculațiilor și a spus că decarul naționalei României este doar cu gândul la Damac, cel puțin în momentul de față.
„Nicușor Stanciu are contract. (n.r. dacă are oferte) Nu aș vrea să discutăm despre asta, mai ales acum. Fac asta din respect pentru club (n.r. Damac) și de asta nimeni nu comentează. Nu putem să spunem absolut nimic acum”, a spus Anamaria Prodan, pentru Sportpesurse.ro.
Nicolae Stanciu și-a început cariera la Unirea Alba Iulia, club de la care s-a transferat în anul 2011 la FC Vaslui. După doi ani petrecuți la formația moldoveană, mijlocașul a ajuns la FCSB și mai apoi la Anderlecht, în schimbul sumei de 9.7 milioane de euro.
Au urmat apoi experiențele de la Sparta Praga, Al-Ahli, Slavia Praga, Wuhan Three Towns și acum Damac.