Sorana Cîrstea a făcut o postare pe Instagram și le oferă vești proaste fanilor, precizând că s-ar putea retrage la finalul lui 2025.
Ce mesaj a postat Sorana Cîrstea pe Instagram. Sportiva le oferă vești proaste fanilor
Sportiva noastră a anunțat pe conturile ei de socializare ca vă participa la Transylvania Open, în 2025, turneul WTA de la Cluj. Totuși, Sorana Cîrstea a făcut în același timp un anunț cu privire la retragerea ei din tenis.
„Bună ziua! Sunt fericită să anunţ că în februarie voi reveni la Transylvania Open, la Cluj. Sezonul 2025 este posibil să fie ultimul meu sezon WTA. Spun posibil pentru că nu ştim niciodată ce ne rezervă viitorul.
De aceea, mi-am dorit foarte mult să particip la un turneu în România şi sunt fericită să revin pe teren. Sper să ne vedem acolo. Sărbători fericite şi multă sănătate în Noul An”, a fost mesajul postat de Sorana Cîrstea pe Instagram.
Bărbatul masiv din Tokyo care a făcut-o pe Sorana Cîrstea să uite de toate problemele. Zâmbetul jucătoarei de tenis spune tot
Sorana Cîrstea încheie un an 2024 foarte complicat din punct de vedere sportiv. Jucătoarea de 34 de ani s-a accidentat foarte grav, s-a operat, apoi a început perioada de recuperare.
Recent, sportiva noastră a plecat din Dubai şi a mers în Japonia, pentru o vacanţă. Este la Tokyo, unde a experimentat diferite activități.
Românca s-a plimbat prin cea mai aglomerată capitală din Asia, după care a mers, ca spectator, la un concurs de sumo. Sorana Cîrstea s-a fotografiat în brațele unui uriaș, care probabil l-ar doborî, ca putere, pe iubitul ei, Ion Alexandru Țiriac.
”După 6 luni pe margine din cauza unei operații la picior și un sezon foarte lung, sunt foarte bucuroasă să spun că primele mele turnee vor fi la Adelaide și Melbourne”, a postat Sorana Cîrstea.