În vârstă de 55 de ani, Mihai Leu se confruntă cu probleme serioase de sănătate.
Mihai Leu se simte mai bine
Mihai Leu se află internat în aceste momente la Spitalul Fundeni din București. Fostul mare campion la box și raliuri a ieșit de la terapie intensivă, iar acum se simte mai bine. Ioan Andone a fost în vizită și a dezvăluit care este starea fostului sportiv, care a trecut prin clipe grele.
Ioan Andone și Mihai Leu sunt doi dintre fanii declarați ai clubului Corvinul Hunedoara, iar cei doi au fost surprinși împreună la mai multe meciuri.
„Mihai Leu e bine, Am fost la spital la el, am mai fost și acum o săptămână, dar Mihai e bine (…) A avut momente mai grele, dar Mihai e un boxer, e un pilot, are un organism puternic și să îi dea Dumnezeu sănătate. A fost mult mai rău, a trecut Mihai prin clipe extrem de grele, dar el fiind un luptător a trecut și chiar aseară l-am vizitat, am povestit și o să mă mai duc (…) Eu l-am văzut și când era mai rău„, a declarat Ioan Andone, potrivit Libertatea.
Mihai Leu, internat de urgență la Spitalul Fundeni
Clipe grele pentru fostul campion mondial de box și campion național de raliu. Mihai Leu a ajuns de urgență la Spitalul din Fundeni, asta după ce starea sa de sănătate s-a agravat în ultimele zile, potrivit ObservatorNews.
Totul a început în anul 2014, atunci când Mihai Leu a fost diagnosticat cu cancer la colon. De atunci, fostul mare sportiv român a avut parte de momente grele și a fost internat în mai multe rânduri în spital.
Inclusiv în vara anului 2024, Mihai Leu a ajuns la Spitalul din Fundeni și a avut nevoie de mai multe zile pentru a se pune pe picioare.
Mihai Leu a devenit cunoscut după ce a fost campion mondial WBO la categoria semimijlocie în anul 1997. S-a retras din box în urma unei accidentări, fiind neînvins în carieră. După ce a renunțat sportul de contact, acesta a început ca pilot de raliu, unde a devenit campion național în 2003.