Opinie nepopulară despre Darius Olaru! Liderul de la FCSB a fost făcut praf de Liță Dumitru, fostul mare fotbalist.
Opinie nepopulară despre Darius Olaru! Liderul de la FCSB a fost făcut praf: „Îi lipsesc multe! Nu se orientează în teren”
Liță Dumitru a fost întrebat despre Darius Olaru, mai ales că liderul de la FCSB ar putea face pasul în curând la o echipă mare din străinătate. Fostul fotbalist a avut un discurs dur, scoțând în evidență capitolele la care Olaru mai are de lucrat.
„Dacă ne dădeau și nouă drumul (n.r.: afară din țară), eu eram un jucător peste Beckham. Mă duceam în toate zonele terenului, plecam.
(n.r. Vă place Olaru?) Nu! Îi lipsesc multe. Lovirea mingii și cu stângul cu dreptul. De acord, dar nu așa cum loveam eu.
De asemenea, orientarea în teren, eu deposedam, făceam 40 de recuperări pe meci. El nu face treaba asta. Sunt multe lucruri”, a spus Liţă Dumitru pentru digisport.ro.
NEWS ALERT Au început negocierile pentru transferul lui Darius Olaru! Anunț uriaș pentru Gigi Becali și FCSB
Darius Olaru (26 de ani) traversează cel mai bun moment al carierei, iar căpitanul FCSB-ului speră să se transfere în străinătate în viitorul apropiat.
În schimbul lui Darius Olaru, Gigi Becali așteaptă să primească 5 milioane de euro, atât cât este clauza de reziliere a mijlocașului sosit de la Gaz Metan Mediaș în 2020. După mai multe săptămâni de zvonuri, oficialii celor de la Rangers au trecut la treabă, iar scoțienii dezvăluie că au fost făcuți primii pași pentru transfer.
”Nu este pentru prima dată și probabil nici ultima când s-a vorbit despre transferul lui Darius Olaru la Rangers. În timp ce anumite surse au declarat pentru Rangers News că s-au făcut anumiți pași în acest sens, o clauză de cinci milioane de euro îl face pe talismanul lui FCSB mult mai accesibil decât alți mijlocași de aceeași calitate.
La urma urmei, suma de cinci milioane de euro se simte ca o afacere corectă pentru un fotbalist care a contribuit cu 21 de goluri și pase decisive sezonul trecut și a ajutat-o pe FCSB să câștige primul titlu de campioană din 2015 încoace. Olaru a fost asemănat cu Kevin de Bruyne de la Manchester City și dintr-un motiv bine întemeiat”, potrivit Rangers News.