Înșelată și părăsită, Ana Maria Brânză a trecut printr-un episod dificil în viața personală. Fosta campioană olimpică și-a încheiat brusc mariajul cu Pavel Popescu

Ana Maria Brânză (39 de ani) a început anul 2024 cu stângul, pe plan amoros. După ani buni de relație, a ajuns să fie înșelată de cel cu care credea că are o familie. Sportiva desemnată, de 3 ori, cea mai bună spadasină din lume, a avut nevoie de luni bune pentru a-și putea reveni sufletește. A plecat în călătorii, și-a căutat liniștea și a decis să se concentreze pe sport.

Membra Comisiei Sportive de la COSR era împreună cu antrenorul secund de la naționala de polo feminin din anul 2010. În anul 2015 s-au și căsătorit, păreau fericiți împreună, dar în ianuarie 2024, s-au separat. Dubla campioana mondială a plecat din căminul conjugal, unde a rămas Pavel Popescu.

Presa mondenă nota că motivul separării ar fi fost infidelitatea. Fostul poloist ar fi înșelat-o, iar partenera nu ar fi putut să treacă peste trădare. Bonus: ar fi călcat pe bec în repetate rânduri, nu doar o dată, susține presa mondenă.

Sursă foto: Facebook

Despărțirea dintre Ana Maria Brânză și Pavel Popescu s-a făcut resimțită și pe rețelele de socializare. După ce și-a luat lucrurile din casă, a șters orice fel de urmă a iubirii. Toate pozele, postările comune, au dispărut peste noapte. Ore bune ar fi durat să scape de imaginea fostului soț. Fostul partener a procedat la fel.

Ana Maria Brână și-a făcut un nou iubit

Abia la câteva luni după divorț, Ana Maria Brânză și-ar fi făcut un nou iubit. Presa mondenă a surprins-o, în repetate rânduri, cu un alt bărbat. Identitatea sa este secretă. Nu se știe cu ce se ocupă, dar cert este că își fac cumpărăturile împreună. În compania sa, radiază de fericire.

Despre Pavel Popescu, nu se mai știe nimic, pe plan amoros. Nu s-a afișat cu vreo altă femeie, dar șansele să stea singur, de mai bine de 9 luni, sunt aproape infime. Se pare că amândoi au decis să-și țină viața departe de ochii publicului.

De la Ana Maria Popescu, s-a întors la numele de familie

În anul 2015, Ana Maria Brânză a luat numele de familie al lui Pavel Popescu. Era îndrăgostită lulea și povestea, cu mare drag, despre momentul în care s-au cunoscut.

„Am luat numele lui Pavel, dar spăduța este acolo, la locul ei. Povestea noastră a început de la un platou de găluști cu prune și uite că am ajuns în locul acesta superb, unde nici nu am visat vreodată. Sincer, dacă mi-aș fi făcut un scenariu despre cum va arăta cununia noastră civilă, nu credeam că se va întâmpla într-un loc atât de frumos, în inima muntelui, la Bușteni.

Am avut emoții, dar au trecut. Am exersat o semnătură nouă și acum mergem pe drumul nostru împreună până la adânci bătrâneți. Soțul meu a purtat astăzi butoni cu pinguini, iar eu am cel mai frumos inel, creat special pentru mine. Are două urechiușe, care sunt, de fapt, două lame de spadă care se unesc în micul diamant”, a povestit Ana Maria Brânză, la momentul respectiv.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare