„Amanta” Nadia Comăneci și iubărețul Benone Sinulescu, o născocire din regimul comunist. Adevărul despre presupusa relație dintre cele două vedete ale României

Se împlinesc 3 ani de când Benone Sinulescu a trecut la cele veșnice, prilej cu care văduva sa a lămurit situația care o vizează pe Nadia Comăneci. Vreme de decenii, s-a zvonit că între artist și celebra gimnastă ar fi fost o poveste de iubire, pe când el era un bărbat căsătorit, iar ea, o tânără speranță. În sfârșit, Elena și-a găsit curajul de a pune capăt enigmei.

Benone și Elena s-au iubit vreme de 4 decenii. Nu au avut niciodată copii, chiar dacă și-au dorit enorm de mult. Au încercat de mai multe ori, chiar a și fost însărcinată, dar fără de succes. Din motive medicale, le-a fost luată această mare bucurie. Astfel de detalii intime s-au aflat abia acum, când ea a povestit și legătura reală dintre gimnastă și regretatul ei soț.

Potrivit spuselor Elenei, nu a existat niciodată o poveste de dragoste sau un amantlâc între Bebone Sinulescu și Nadia Comăceni. Au fost puse speculații, interpretări total eronate care s-au răstălmăcit în presa mondenă. Totuși, de unde au pornit speculațiile?

Văduva lui Benone Sinulescu a lămurit legătura artistului cu Nadia Comăneci

Elena a transmis că întregul scenariu SF a pornit de la momentul în care Zeița de la Montreal trebuia să meargă la Jocurile Olimpice. Nu a vrut să mai plece pentru că a oprit-o dorul profund de mamă. Inițial, a vrut să meargă la Irina Loghin, dar artista nu i-a răspuns.

Singura variantă rămasă a fost să-l roage pe Benone Simulescu să o primească. Interpretul nu avea cum să-i întoarcă spatele fetei care avea cu 24 de ani mai puțin decât el. Îi era ca o fiică, era prieten cu mama ei și a primit-o în casă. Cum a ajuns la ușa lui, a venit și Securitatea. De la simpla vizită, s-a speculat amantlâcul.

„Vreau să lămuresc și speculațiile astea. De fapt, Nadia trebuia să plece la Jocurile Olimpice, însă dorul de mama ei, care era la Onești, a întors-o din drum. Prima dată a sunat-o pe Irina Loghin să-i spună, dar nu i-a răspuns, și a decis să vină la Beni acasă, pentru că el o cunoștea pe mama ei. A venit să se sfătuiască ce-i de făcut.

El i-a dat înghețată și a încercat s-o convingă să meargă la Jocurile Olimpice. Părintește a încercat s-o sfătuiască… Nu a durat mult și i-a sunat la ușă Securitatea. Cum era pe vremea aia, se fila orice…”, a spus recent văduva lui Benone Sinulescu, despre zvonul cu privire la relația cu Nadia Comăneci, conform Cancan.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare