EXCLUSIV Arnold Garita, mesaj direct din Israel: „Domnul Becali nu e doctor! Sunt oameni care îl mint”

Zilele trecute, Arnold Garita (29 de ani) a semnat cu Hapoel Beer Sheva, informație apărută în exclusivitate pe site-ul Sportpesurse.ro.

Arnold Garita: „Nu mi-a dat niciodată să fac un examen medical”

Înainte să ajungă în Israel, Arnold Garita a fost la un pas să semneze cu FCSB, însă totul a picat în ultimul moment. Gigi Becali îi pregătise fotbalistului un salariu de 20.000 de euro și îl programase la vizita medicală, însă atacantul nu a mai ajuns în România.

Gigi Becali a susținut că Arnold Garita are anumite probleme la genunchi și tocmai din acest motiv nu s-a mai prezentat, însă fotbalistul a ținut să-l contrazică pe patronul FCSB-ului.

Domnul Becali nu este medic, din câte știu eu, este doar patronul unui club și nu mă cunoaște. Nu mi-a dat niciodată să fac un examen medical. Așa că nu văd de ce a spus asta în fața presei. Cred că declarațiile domnului Becali vin, de fapt, de la oameni care sunt în preajma lui și care îl mint.

Am jucat mai mult de 60 de meciuri în doi ani, anul trecut am ratat doar un meci din tot sezonul și a fost unul de cupă. Mi s-a parut nepotrivită afirmația sa pentru că ceea ce a spus mi-ar putea face rău în viitor”, a spus Arnold Garita, pentru Sportpesurse.ro.

În plus, Arnold Garita a punctat că nu a ajuns niciodată la un acord cu FCSB în privința contractului și, implicit, nu avea cum să fie programat la un examen medical.

Gigi Becali a renunțat definitiv la ideea de a-l aduce pe Arnold Garita la FCSB

Așteptat în România pentru a efectua anumite teste medicale suplimentare, Arnold Garita nu a mai ajuns, iar Gigi Becali s-a enervat și a spus că transferul nu se va mai realiza până la urmă.

„Garita mi-a plăcut întotdeauna. Am auzit niște zvonuri că am semnat contractul cu el. Trebuia să vină luni să facă vizita medicală la genunchi și n-a venit.

Dacă n-a venit nici marți, i-am sunat impresarul și i-am zis să nu mai vină deloc. Aici nu ne jucăm, FCSB e club serios! Nu știu de ce n-a venit, nu mă interesează. Garita, la revedere, a spus Gigi Becali potrivit digisport.ro.

Arnold Garita a ajuns în fotbalul românesc în vara anului 2022, atunci când a fost transferat de FC Argeș. Un singur sezon petrecut în SuperLigă a fost suficient pentru ca atacantul să-și dovedească valoarea și pentru a intra în vizorul granzilor din România.

40 de meciuri, 14 goluri și două pase decisive reprezintă cifrele lui Arnold Garita într-un sezon petrecut la FC Argeș.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare