Îl vor pe Radu Drăgușin de la Tottenham! Transferul care poate avea loc în această vară și cine insistă pentru mutare

Accidentat în momentul de față, Radu Drăgușin (23 de ani) continuă să fie dorit de cluburile din străinătate.

Napoli nu renunță la Radu Drăgușin

Napoli s-a aflat mereu pe lista cluburilor interesate de Radu Drăgușin, însă formația din Serie A a pierdut lupta cu Tottenham în momentul plecării de la Genoa. Între timp, napoletanii s-au reorientat spre internaționalul român, iar elementul-cheie este reprezentat de Giovanni Mana, directorul sportiv al clubului.

Mana îl cunoaște pe Drăgușin de la Juventus, acolo unde s-a ocupat de echipa U23 a clubului. Directorul sportiv de la Napoli știe ce abilități are fundașul român și este gata să dea startul negocierilor la finalul sezonului.

„Radu Drăgușin, pe care Manna îl cunoaște încă din perioada petrecută la Juve, este din nou în atenția publicului. Românul nu a găsit prea mult loc în Premier League la Tottenham și s-ar întoarce cu bucurie în Italia. Se urmăresc în continuare traseele lui Beukema de la Bologna și Solet de la Udinese”, au scris italienii.

Florin Manea, detalii despre situația lui Radu Drăgușin

Contactat de Sportpesurse.ro, Florin Manea a spus că Radu Drăgușin se află în plină recuperare și are ambiția de a reveni mai puternic pe terenul de fotbal.

„Radu este bine. Teoretic, în august ar trebui să revină, dar vedem după recuperare. Deja a început recuperarea, e determinat să revină cât mai repede. Avem răbdare, nu ne grăbim. Trebuie să fim siguri că nu mai recidivează, asta e problema.

Există posibilitatea să nu faci recuperarea bună și să nu se prindă acolo, să forțezi. Nu este însă cazul lui Radu. Are totul timpul din lume, e serios, își face treaba cum se cuvine. Nu știu exact care sunt pașii, dar știu că nu face nimic fără să aibă ok-ul medicilor și a celor care se ocupă de recuperarea lui.

(n.r. dacă revine în meciurile României din septembrie) Să dea Dumnezeu, ar fi bine! Nu știu dacă naționala României are un fotbalist pe măsura lui Radu Drăgușin. El joacă la cel mai înalt nivel, dar cred că sunt jucători care pot suplini absența lui”, a spus Florin Manea, pentru Sportpesurse.ro.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare