Aaron Boupendza a murit în urma unui eveniment tragic petrecut în China. A căzut de la etajul 11. BREAKING NEWS

Șoc în lumea fotbalului.

Aaron Boupendza ar fi căzut de la etajul 11 al unui bloc din China

Tragedie fără margini pentru Aaron Boupendza. Fostul atacant al Rapidului și-a pierdut viața la 28 de ani după un incident cumplit, susține Fanatik.

Conform sursei menționate mai sus, există posibilitatea ca Aaron Boupendza să se fi sinucis. Acesta trecea printr-o perioadă agitată, chiar și după transferul în China la Zhejiang FC.

Boupendza a lipsit nemotivat de la ultimul antrenament al echipei sale actuale, astfel că situația sa din ultimele ore de viață este una incertă în momentul de față.

Totodată, nu excludem posibilitatea ca Aaron Boupendza să fi căzut de pe acel bloc în mod accidental. Fostul atacant al Rapidului locuia alături de fratele său în China.

Rapid a încasat bani după plecarea lui Aaron Boupendza

Adus cu mult fast la Rapid, Aaron Boupendza s-a dovedit a fi un fotbalist capricios și s-a pus rău cu cei din club. Exclus din lot, atacantul gabonez a plecat în cele din urmă din Giulești în China.

Sosit liber de contract, Aaron Boupendza le-a adus rapidiștilor peste jumătate de milion de euro. Acest lucru s-a întâmplat deoarece fotbalistul mai avea contract în Giulești până în vara anului 2026 și nu a putut fi cedat gratis.

”În proporție de 100%, Boupendza este ca și plecat. Există anumite discuții, chiar avansate, și sper să se închidă cât mai repede. În China. (n.r. dacă Rapid cere 500.000 de euro) Poate un pic mai mult. (n.r. 600-700.000?) Să zicem.

Nu e rău, nu ieșim în pierdere, este echilibrat. Dacă scădem anumite cheltuieli, atât spre el, cât și spre agenți, rămânem undeva bine, chiar un mic profit. Să vedem zilele acestea, el și-a dat acordul să plece în China. Lucrurile se așază întotdeauna, trebuie răbdare”, a declarat Viorel Moldovan, potrivit Fanatik.

Distribuie

Urmărește-ne pe

Ultima oră
Cele mai citite

Articole similare