Cel mai optimist scenariu înainte de Lyon – FCSB a fost dat chiar din interiorul FRF, Mihai Stoichiță dând un pronostic curajos.
Cel mai optimist scenariu înainte de Lyon – FCSB vine din interiorul FRF: „Nu va fi ultimul meci european din acest sezon!”
Oficialul Federației Române de Fotbal a avut doar cuvinte de laudă pentru FCSB și a spus că, în opinia sa, returul cu Lyon nu va fi ultimul meci european din acest sezon pentru campioana României. În tur, francezii s-au impus cu scorul de 3-1, pe Arena Națională.
„FCSB se antrenează foarte bine pentru meciurile internaționale în aceste meciuri. Sper să nu fie ultimul. Eu sunt optimist și sper să nu fie ultimul.
Și dacă ar fi, este o campanie superbă a FCSB-ului. Iar dacă alte echipe joacă de la egal la egal cu FCSB, poate la anul vor face performanță pe plan european”, a declarat Mihai Stoichiță, la Arena Națională, înainte de FCSB – Universitatea Craiova.
Cornel Șfaițer a numit singurele echipe care o pot încurca pe FCSB în play-off: „Nu va fi ușor nici pentru ei!” | EXCLUSIV
Cornel Șfaițer consideră că doar două echipe o pot încurca pe FCSB în misiunea bucureștenilor de a-și apăra titlul de campioană în Superligă.
Concret, conducătorul celor de la Poli Iași recunoaște că FCSB este echipa cu cele mai mari șanse la titlu, dar nu le exclude pe rivalele CFR Cluj și Universitatea Craiova.
De altfel, oltenii lui Mirel Rădoi ar avea cele mai mari șanse de a o încurca pe FCSB, totul depinzând de forma de moment și de inspirația jucătorilor.
„Eu cred că FCSB va fi campioană și nu prea am greșit când am numit campioanele. Va fi destul de greu pentru rivale, FCSB va juca numai în campionatul intern, are un lot foarte numeros și echilibrat.
Vor reveni și ceilalți accidentați și își vor permite tot timpul să joace cu cei mai buni. I-a ajutat mult Europa, le-a oferit încredere. Au jucători care știu să joace sub presiune. Asta nu înseamnă că CFR nu e o echipă valoroasă sau Craiova.
Craiova e o echipă mult schimbată în bine, nu va fi ușor nici pentru FCSB, va fi o luptă strânsă cu Craiova. Craiova chiar arată bine. Va pune probleme Craiova, asta e clar, va fi un play-off interesant, cu stadioane pline. Asta e cel mai important lucru”, a spus Cornel Șfaițer, în exclusivitate pentru Sport pe Surse.