Un jucător din Liga a II-a se crede Lewandowski

570
0
Share:

FC Brașov a învins Metalul Reșița cu scorul de 11-2 în ultima etapă din Liga II-a. Brașoveanul Marius Matei a dat trei goluri în doar patru minute, după care a făcut o comparație între el și Lewandowski.

Credit foto: liga2.prosport.ro

La finalul meciului, Marius Matei a mărturisit că nu a mai marcat niciodată trei goluri într-un timp atât de scurt. Jucătorul a recunoscut însă că reușitele sale s-au datorat și faptului că echipa Reșiței a fost formată numai din juniori. „Este pentru prima oară când marchez trei goluri în decurs de doar patru minute, dar acest lucru a fost facilitat şi de faptul că am întâlnit o echipă formată doar din copii. Doar eu şi Lewandowski mai reuşim să marcăm la foc automat”, a glumit atacantul de la FC Braşov, citat de liga2.prosport.ro.

Contra Reșiței, Marius Matei a jucat 65 de minute și a înscris în total patru goluri, în minutele 19, 57, 59 și 61.