Pentru Viitorul lui Hagi, Cupa Ligii e la timpul trecut

692
0
Share:

ACS Poli Timișoara s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce a învins FC Viitorul cu 2-1 (1-1), pe teren propriu.

Florin Tanase (S) si Mircea Axente (D) in meciul de fotbal dintre Gaz Metan Medias si Viitorul Constanta, din etapa a III-a a Ligii 1 Orange, disputat pe stadionul Municipal din Medias, duminica, 7 august 2016.

Oaspeții au deschis scorul rapid, prin Florin Cioablă (min. 3), dar bănățenii au restabilit egalitatea prin Andrei Artean (min. 16). Marius Croitoru (min. 81) a marcat golul victoriei și al calificării, din lovitură liberă.

• Portarul echipei oaspete, Victor Rîmniceanu, a părăsit terenul în minutul 28 cu o comoție, după o ciocnire cu Bocșan. Rîmniceanu a fost transportat la spital după ce a primit îngrijiri pe gazon, timp de mai multe minute.

În „sferturi”, ACS Poli va juca cu învingătoarea dintre Concordia Chiajna și Pandurii Târgu Jiu, pe 7 sau 8 septembrie.