LIVE: ROMÂNIA – NORVEGIA, pe viață și pe moarte. Meci de infarct la Olimpiadă!

378
0
Share:

România – Norvegia este cel mai spectaculos meci de până acum la Olimpiadă, o adevărată reclamă făcută handbalului de înaltă clasă.

La pauză, nordicele sunt în avantaj, scor 14-13, și vor începe repriza secundă cu avantaj de un gol.

După prima repriză, se remarcă forma excelentă arătată de ambele echipe pe faza ofensivă. În schimb, ca de obicei, defensiva României arată câteva sincope. Noroc că Paula Ungureanu este la datorie (ca de obicei!) și, grație intervențiilor sale, norvegiencele au dificultăți în a înscrie.

Pe de altă parte, la fel ca în ultimele două jocuri, Cristina Neagu arată poate cel mai bun handbal al său. O nouă demonstrație pentru toți cei care i-au contestat titlul de cea mai bună handbalistă a planetei!