Sign in / Join

LIVE: ROMÂNIA – Albania 0-1 (pauză). Încă 45 de minute și chinul se termină!

Share:

Naționala de fotbal a României este condusă de formația Albaniei, scor 0-1, la pauza meciului care are loc pe Stade de Lyon, în Grupa A de la Euro 2016.

romania-albania foto frf.ro

Armando Sadiku a marcat primul gol al Albaniei la un turneu final, în minutul 43, după o eroare comisă de Vlad Chiricheș și Ciprian Tătărușanu.

A fost o primă repriză pe care România a început-o bine și a terminat-o în genunchi. Din minutul 30, albanezii au preluat controlul jocului, lucru arătat și pe tabela de marcaj după golul lui Sadiku. Pentru partea secundă, sperăm doar ca cele 45 de minute de chin să ia sfârșit mai repede.

Selecționerul Anghel Iordănescu nu folosește în echipa de start niciunul dintre cei trei jucători cu probleme medicale, Raț, Filip și Pintilii. Astfel, deși fundaș dreapta de meserie, Alexandru Mățel, debutant la Euro 2016, va juca fundaș stânga, iar Prepeliță și Hoban vor fi mijlocașii la închidere, cu Adi Popa trimis în flancul drept în locul lui Gabriel Torje.