Indienii cred că Mutu este bine pregătit fizic

508
0
Share:

Adrian Mutu a marcat din nou în India. Echipa românului, FC Pune, a pierdut însă meciul jucat aseară pe terenul celor de la Atletico de Kolkata, scor 1-4. Chiar dacă s-a numărat printre cei învinși, Mutu i-a convins pe indieni cu forma sa fizică.

Mutu india

Mutu s-a reapucat de fotbal, în această toamnă, după o pauză de un an în care a luat câteva kilograme în plus.

„Un mic premiu de consolare primit aseară, «cel mai în formă jucător al meciului». Sper ca lucrurile să meargă mai bine pentru noi”, a scris Mutu pe reţelele de socializare, la o poză în care primeşte un cec de 25.000 de rupii, în jur 350 de euro, de la spnsorii campionatului indian.

Fostul jucător al Naționalei are trei goluri și o pasă decisivă în opt meciuri jucate în Superliga indiană. De fiecare dată, Mutu a înscris după minutul 85.