Sign in / Join

Euro 2016: program complet

558
0
Share:

Turneul final al Euro 2016 va avea loc în perioada 10 iunie – 10 iulie, în Franța, pe zece stadioane, cu participarea a 24 de echipe (premieră), printre care și România.

Germany_-v-_Ireland_Euro_2016_Qualifier_(15365957457)

Naționala de fotbal a României va juca meciul de deschidere în compania echipei gazdă, pe „Stade de France”, din Saint-Denis. Al doilea joc al tricolorilor este programat pe 15 iunie, contra Elveției, la Paris („Parc des Princes”/ ora 19.00), iar ultimul meci din grupă va avea loc la Lyon, împotriva Albaniei, pe 19 iunie (ora 22.00). Finala competiției se va disputa în data de 10 iulie, pe „Stade de France”.

Programul meciurilor la Euro 2016

  • Grupa A:
    Vineri, 10 iunie
    Franța – România (ora 22.00)
    Sâmbătă, 11 iunie
    Albania – Elveția (ora 16.00)
    Miercuri, 15 iunie
    România – Elveția (ora 19.00)
    Franța – Albania (ora 22.00)
    Duminică, 19 iunie
    Elveția – Franța (ora 22.00)
    România – Albania (ora 22.00)
  • Grupa B
    Sâmbătă, 11 iunie
    Țara Galilor – Slovacia (ora 19.00)
    Anglia – Rusia (ora 22.00)
    Miercuri, 15 iunie
    Rusia – Slovacia (ora 16.00)
    Joi, 16 iunie
    Anglia – Țara Galilor (ora 16.00)
    Luni, 20 iunie
    Rusia – Țara Galilor (ora 22.00)
    Slovacia – Anglia (ora 22.00)
  • Grupa C
    Duminică, 12 iunie
    Polonia – Irlanda de Nord (ora 19.00)
    Germania – Ucraina (ora 22.00)
    Joi, 16 iunie
    Ucraina – Irlanda de Nord (ora 19.00)
    Germania – Polonia (ora 22.00)
    Marți, 21 iunie
    Ucraina – Polonia (ora 19.00)
    Irlanda de Nord – Germania (ora 19.00)
  • Grupa D
    Duminică, 12 iunie
    Turcia – Croația (ora 16.00)
    Luni, 13 iunie
    Spania – Cehia (ora 16.00)
    Vineri, 17 iunie
    Cehia – Croația (ora 19.00)
    Spania – Turcia (ora 22.00)
    Marți, 21 iunie
    Cehia – Turcia (ora 22.00)
    Croația – Spania (ora 22.00)
  • Grupa E
    Luni, 13 iunie
    Irlanda – Suedia (ora 19.00)
    Belgia – Italia (ora 22.00)
    Vineri, 17 iunie
    Italia – Suedia (ora 16.00)
    Sâmbătă, 18 iunie
    Belgia – Irlanda (ora 16.00)
    Miercuri, 22 iunie
    Italia – Irlanda (ora 22.00)
    Suedia – Belgia (ora 22.00)
  • Grupa F
    Marți, 14 iunie
    Austria – Ungaria (ora 19.00)
    Portugalia – Islanda (ora 22.00)
    Sâmbătă, 18 iunie
    Islanda – Ungaria (ora 19.00)
    Portugalia – Austria (ora 22.00)
    Miercuri, 22 iunie
    Islanda – Austria (ora 19.00)
    Ungaria – Portugalia (ora 19.00)
  • Optimi de finală
    Sâmbătă, 25 iunie
    Meci 1: A2 – C2 (ora 16,00)
    Meci 2: D1 — B/E/F3 (ora 22.00)
    Meci 3: B1 — A/C/D3 (ora 19.00)
    Duminică, 26 iunie
    Meci 4: F1 — E2 (ora 22.00)
    Meci 5: C1 — A/B/F3 (ora 19.00)
    Meci 7: A1 — C/D/E3 (ora 16,00)
    Luni, 27 iunie
    Meci 6: E1 — D2 (ora 19.00)
    Meci 8: B2 — F2 (ora 22.00)
  • Sferturi de finală
    Joi, 30 iunie
    1: Meci 1 — Meci 2 (ora 22.00)
    Vineri, 1 iulie
    2: Meci 3 — Meci 4 (ora 22.00)
    Sâmbătă, 2 iulie
    3: Meci 5 — Meci 6 (ora 22.00)
    Duminică, 3 iulie
    4: Meci 7 — Meci 8 (ora 22.00)
  • Semifinale
    Miercuri, 6 iulie
    1: sfert 1 — sfert 2 (ora 22.00)
    Joi, 7 iulie
    2: sfert 3 — sfert 4 (ora 22.00)
  • Finala
    Duminică, 10 iulie
    semifinala 1 — semifinala 2 (ora 22.00)
Share:

Leave a reply

NEWSLETTER